Teata näidud

Ettevõttest

Saksa energiaettevõte Danpower GmbH, mille peakontor asub Potsdamis, avas 24.08.2012 Tallinnas oma esimese harukontori välismaal. Danpoweri ettevõttegrupis töötab hetkel ca 450 töötajat ning 2017. aasta käive oli ligikaudu 182 miljonit eurot. Danpower kuulub 100% Hannoveri kommunaalteenuseid pakkuvale ettevõttele enercity. Enercity kuulub oma 2,7 miljardi euro suuruse käibe ja 2700 töötajaga kümne suurima Saksamaa kommunaalteenuseid pakkuva ettevõtte hulka.

Nii Danpoweri kui ka selle emaettevõtte enercity jaoks on Tallinna harukontor esimene samm väljaspoole Saksamaad. Eestisse otsustati laieneda, kuna siinne ettevõtluskliima oli kõige sobilikum. Danpowerit on Eestis nii poliitilistelt kui ka ettevõtlustasemel väga hästi vastu võetud. Samuti räägib Eestis tegevuse alustamise kasuks asjaolu, et meil on Saksamaaga võrreldavad äritavad.

Danpower soovib Saksamaal paljude aastate jooksul kogutud oskusteadmisi rakendada ka välismaal kaugküttevõrkude, katlamajade, biogaasijaamade ning soojus- ja elektrijaamade vallas.