Teata näidud

Danpoweri ettevõttegrupp

 
Danpoweri ettevõttegrupp on keskmise suurusega Saksa energiafirma, mille peakontor asub Potsdamis. Danpower kuulub 84,9%-lise enamusosalusega kommunaalettevõttele Stadtwerke Hannover AG (enercity). Danpoweri grupis töötab hetkel ca 400 inimest. Ettevõttegrupi müügitulemuseks oli 2015. aastal 165 miljonit eurot. 2012. aastal laienes Danpower Eestisse ning ostis Võru linnale kuuluva kommunaalettevõtte AS Võru Soojus (uue nimega Danpower Eesti AS).

Danpower varustab eelkõige Saksamaa uute liidumaade äri- ja tööstuskliente ning korteriühistuid soojus-, elektri- ja jahutusenergiaga. Danpoweri jaamad toodavad  hetkel  ca 900 MW termilist ühendusvõimsust ning ca 100 MW installeeritud elektrilist võimsust. Saksamaal on töös 8 puidukatlamaja, 2 suurt puidu baasil töötavat koostootmisjaama ning 1 jäätmekütuse baasil töötav koostootmisjaam. Oleme oma 25 biogaasijaamaga Saksamaal viiendal kohal.

Danpoweri ettevõttegrupp arendab ja viib moodsate tehnoloogiate abil ellu energiavarustuslahendusi soojus-, elektri- ja jahutusenergia tõhusaks tootmiseks. Lisaks klassikalistele katlamajadele ning koostootmisjaamadele on suur rõhk ka taastuvenergia kasutamisel (nt biogaas/erigaas, biomass, aga ka jäätmed).

Ekspertide teenuste valdkond hõlmab klientide nõustamist, energiavarustuslahenduste kontseptsioone, inseneri planeeringuid, projektijuhtimist, energiavarustusprojektide elluviimist (ehitus ning käitamine) ning klientide varustamist soojaga, samuti arveldusi.